Ostirala 17 – TXUPIN EGUNA
18:30 Auzotik jeitsiera-kalejira.
19:30 Barakaldoko Udal Musika Bandaren kontzertua Clara Campoamor Zentro Zibikoan.
19:30 Jaietako makilaren eskualdatzea (Beurko Bagatzako Jai Batzordea).
19:45 Pregoia San Bizenteko Plazan (Elizalde Eskaut Taldea).
20:00 Ikurrinari omenaldia.
21:00 Kaletan barrena ibiliko da Schola Cantorum Korala.
21:00 Txosnen irekiera.
23:00 Las Fellini San Bizente parkean.
0:00 Playbacka Txosnagunean.
Larunbata 18 – GAZTE EGUNA
10:00 Pala txapelketa Eguzkiagirre frontoian. Euria egiten badu, 25era pasatuko da.
10:00 Truke eta bigarren eskuko azoka San Bizente Enparantzan (Eguzki).
11:30 Jolas tradizionalak txikientzat, Martxoak 8 plazan. Euria egiten badu, Mukusulubara pasatuko da.
12:00 Llanoko Kartoi banda.
12:00 BERTSO TRUK
13:00 Gazte karrito paseoa.
14:30 Gazte bazkaria (Makala II Gaztetxean).
18:00 Bertso truk ekimena bazkalostean (Makal II Gaztetxean).
18:00 Umeentzako jolasak San Bizente Plazan (Elizalde Eskaut Taldea).
18:00 Pailasoak. Puski eta Txurruski..
20:00 Fritanga elektrotxaranga.
20:00 Euskal Erromeria tradizionala El Pasaje tabernan (Laguntasuna dantza taldea) .
21:00 Kontzertuak Unión sport plazan.
23:00 Erromeria Ilargi Beltza.
0:00 Danborrada San Bizente parketik.
Ekarri zure danborra, entzun gaitzatela, jaiak dagoeneko pil-pilean daude zalantza izpirik gabe!!!
Igandea 19 – PUTXERA EGUNA
9:30 Putxera-lehiaketa
11:30 Enpatia tailerra Ikastola Alkartun.
12:00 Laguntasunako txistularien eta Lutxanako dultzaineroen Kalejira
12:00 Puzgarriak.
13:00 Dantzari Txikien Ekitaldia San Bizente plazan (Amaia, Erreka-Ortu, Ibarrakaldu, Laguntasuna).
14:30 Putxeren aurkezpena Txosnagunean.
15:00 Herri Bazkaria San Bizente parkean.
18:00 Txitxarriloa San Bizente plazan.
19:00 Suzko Zezena San Bizente Plazan.
Astelehena 20
19:00 Hala Dziporen Fanfarrea auzoan zehar.
Asteartea 21
18:00 Nekazaritza ekologikoa tailerra..
Asteazkena 22 – SAN BIZENTE EGUNA
12:00 Ohorezko txupina
13:00 Ohorezko txistulariak
18:00 Pintxo txapelketa auzoko tabernetan.
18:00 Txokobide eta liburu aurkezpena.
19:30 HalaDzipo abesbatza auzotik.
Osteguna 23 – FEMINISTA EGUNA
19:00 Poesia: Elena Codes.
20:00 Paseo Feminista.
20:30 La Petaka de Adrian kontzertua.
Ostirala 24 – MOZORRO EGUNA
18:30 Altsasuko gurasoak hitzaldia San Bizente Kultur Etxean.
20:00 KANTUJIRA (Laguntasuna Dantza Taldea).
20:15 Schola Cantorum lau koruen kontzertua San Bizente Elizan.
21:00 Rally-paseoa Jai Batzordeko txosnatik hasita.
21:30 Bertso Afaria.
23:00 Kontzertuak San Bizente parkean.
Larunbata 25 – ARTISAU ETA MERKATARI EGUNA
11:00 Barakaldoko Burubika artisauen IV topaketa San Bizenteko Parkean.
11:30 San Bizenteko dendarien pagotxa merkatua Elizako arkupean.
11:30 TIRAGOMAS Lehiaketa Elexpuru kalean.
12:00 Llanoko Kartoi banda auzoko kaletan zehar.
12:00 WILD DANCE PROJECT Dantza erakustaldia San Bizente enparantzan.
13:00 Umeentzako jolasak San Bizente Plazan (Elizalde EskautTaldea).
13:30 Harrizulatzaileak San Bizente plazan.
18:30 Dantza eta musika emanaldia San Bizente Plazan (Laguntasuna).
21:00 Kontzertuak Union Sport plazan.
23:00 Beranduegi erromeria San Bizente parkean.
Igandea 26 – AZOKA EGUNA
10:00 Nekazaritza azoka San Bizenteko parkean.
10:00 Patata Tortila eta Patatak errioxar erara txapelketa.
11:00 Udal Txistulariak auzoan zehar.
12:00 VIII Txorizo banaketa (Berri-Otxoak)
12:30 Elizateko Aurreskua (Laguntasuna).
13:00 Laguntasuna Fanfarrea eta erraldoiak auzoan zehar.
13:00 Aizkolariak San Bizente parkean.
14:00 Euskal Herriko Nekazal produktuz betetako otarraren zozketa azokan.
14:00 Tortilen aurkezpena.
14:30 Patatak saltsan errioxar erara aurkezpena.
14:45 Sari banaketa txosnagunean.
15:00 Herri bazkaria San Bizenteko parkean.
18:00 Disko Festa San Bizente Plazan (HalaDzipo).
19:00 Suzko zezena
20:00 Bukaera traka eta jaiei agurra.
Hurrengo urtean gehiago eta ponpoxoago!!!
Astelehena 27
Egun osoan zehar prezio bereziak barraketan.